fbpx

Elektrosmogu a ako sa dá pred ním chrániť?

Vplyv elektromagnetického žiarenia je dlhoročnou problematikou a na danú tému sa vedú siahodlhé diskusie. Aktuálne je možné čítať k danej problematike veľké množstvo článkov z dôvodu príchodu 5G mobilných sietí. Vznikli dva tábory, ktoré sa prekrikujú v základnej otázke: Aká je skutočná pravda: majú mobilné vysielače negatívny vplyv na naše zdravie? A ako je to s elektrickými zariadeniami v domácnostiach (elektrosmogom)?

ČO JE ELEKTROSMOG?

Najskôr si povedzme čo vlastne elektrosmog znamená. Ide o niečo neviditeľné, čo je všade okolo nás, či sa nám to páči, alebo nie. Koľko z nás nemá wi-fi? Používame notebooky, mobilné telefóny, tablety, sušičky, práčky, chladničky, sporáky, či televízory? A čo rádio a rádiobudík? Nachádza sa veľa z menovaných aj v našej spálni a v našej úplnej blízkosti počas celej noci? Bohužiaľ drvivá väčšina z nás odpovie na dané otázky jednoznačné ÁNO.

Je pravda, že prirodzené geopatogénne zóny sú škodlivé odnepamäti – slnko, zem a ich vzájomné pôsobenie je na separátnu kapitolu, alebo lepšie povedané celú knihu. Fyzika je niečo, ktorej väčšina rozumie veľmi málo a pritom ju nemožno poprieť (je podložená nespočetným množstvom výskumov). Prirodzené žiarenie je tu od úplného začiatku ľudstva. Bohužiaľ v súčasnej dobe pribúda veľké množstvo neprirodzených žiarení, ako sú vysielače, počítače, vysoké napätie a keď sa ešte skrížia s prirodzenými, tak vyvolávajú rôzne poruchy. Preto sa v minulosti sťahovali napríklad postele, alebo pozýval pred stavbou domu prútikár, alebo sa testovali miesta a energie pomocou zvierat. Vedeli ste, že  napríklad pes uteká od škodlivých zón. Rovnako ich neznášajú aj lastovičky, bociany, myši, škrečky, líšky, diviaky. Kde si v dome alebo záhrade nájde pes svoje miesto, tam máte určite “čisté” prostredie, ale práve naopak, kde sa udomácňujú mačky, mravce, či včely – tam sa nezdržujte vy. Ak bývate v mieste s vysokou záťažou, pokojný spánok podporíte s pomocou Alcyone Infra Special.

NOVÁ MODERNÁ HROZBA

Novú hrozbou, ktorá je v dnešnej dobe na vzostupe, je tzv. “Smart Grid”, čiže, keď elektromery prenášajú dáta o spotrebe energie v domácnosti bezdrôtovo priamo do centrálneho dátového systému. Inštaláciu týchto Smart zariadení možno rozšíriť na každý domáci spotrebič v domácnosti, aby jednotlivo prenášali dáta o využití elektrickej energie.Tento “dokonalý pokrok” môže predstavovať závažné dôsledky pre verejné zdravie. V rade austrálskych miest už bola zaznamenaná priama spojitosť medzi rastúcimi zdravotnými sťažnosťami vo štvrtiach, kde boli tieto “inteligentné merače” nainštalované. Medzi prvé príznaky, na ktoré si ľudia o začnú sťažovať, patrí obvykle neschopnosť spať, prudké zmeny nálad a bolesti hlavy.

AKO SE TEDA VIEME CHRÁNIŤ?

Je pravda, že vplyvu magnetických a elektrických vlnení sa nikdy celkom nezbavíme, no je možné ich aspoň neutralizovať. Ich vplyv môže spôsobovať nespavosť, podráždenosť, vypadávanie vlasov až po hyperaktivitu detí a závažné ochorenia.

Pomoc nájdeme aj v prírode. Čo nám dokáže pomôcť s tlmením je napríklad čierny minerál šungit a tiež prekrásny fialový kameň ametyst. Účinky ametystu závisia od jeho veľkosti a pravidelného umývania pod tečúcou vodou. Šungit má schopnosť pohlcovať elektromagnetické žiarenie a oslabovať elektromagnetický signál. Skvelým pohlcovačom elektrosmogu sú kaktusy, brečtan, paprade a črepníkový kvietok nazývaný aj svokrin jazyk. Ak ich máte doma, určite ich postavte k počítaču, alebo televízoru. Čím bližšie k zdroju, tým lepšie pre nás.  Dokonca i vonné oleje a sviečky pôsobia veľmi pozitívne na svoje prostredie, preto relaxujte pri sviečkach kedy môžete.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error: Alert: Chránený obsah.