fbpx

VRÁTENIE A REKLAMÁCIE


1. VRÁTENIE TOVARU 

Nevybrali ste si správne, alebo máte záujem o iný model? U nás sa báť nakupovať nemusíte. Odstúpiť od zmluvy bez udania dôvodu je u nás možné do 15 dní odo dňa doručenia.

U nás môžete vrátiť každý tovar, ktorý ste si u nás kúpili. Jedinou výnimkou je tovar, ktorý bol prispôsobený či vyrobený podľa vašich požiadaviek (napr. obal s gravírovaním, alebo špeciálnou úpravou podľa Vašich požiadaviek).

OTÁZKY

U nás môžete vrátiť každý tovar, ktorý ste si u nás kúpili – najneskôr však do 15 dní odo dňa doručenia. Výnimkou je tovar, ktorý bol prispôsobený či vyrobený podľa vašich požiadaviek (napr. obal s gravírovaním) – ten nie je možné vrátiť.

V lehote 15 dní od doručenia tovaru nám oznámte, že chcete tovar vrátiť. Najvhodnejšou možnosťou je kontaktovať nás e-mailom eshop@alcyone.sk alebo na tel. čísle +421 908 894 234. Je nutné vyplniť vzorový formulár na odstúpenie od zmluvy, ktorý nájdete TU.

Tovar (v pôvodnom stave a bez poškodení a použitia) bezodkladne, najneskôr však do 15 dní odo dňa doručenia, zašlite na adresu:
TOVAR VRACIATE ZO SLOVENSKA ALEBO KRAJÍN EU:
Alcyone.sk, Scherera 12, 921 01  Piešťany, Slovensko

TOVAR VRACIATE Z ČESKA:
Alcyone.sk, Ing.Drahomír Puček, Obchodní 156968801 Uherský Brod, Česká republika,

alebo nám napíšte a radi Vám poradíme. Kúpnu cenu tovaru vám vrátime najneskôr do 14 dní odo dňa odstúpenia a vrátenia tovaru. S platbou však môžeme v súlade so zákonom počkať, kým nám tovar nevrátite.

Tovar (v pôvodnom stave a bez poškodení a použitia) bezodkladne, najneskôr však do 15 dní odo dňa doručenia, zašlite na adresu:
VRACIATE TOVAR ZO SLOVENSKA ALEBO KRAJÍN EU:
Alcyone.sk, Scherera 12, 921 01  Piešťany, Slovensko

VRACIATE TOVAR Z ČESKA:
Alcyone.sk, Ing.Drahomír Puček, Obchodní 156968801 Uherský Brod, Česká republika,

Všetky otázky týkajúce sa odstúpenia bez udania dôvodu vám radi zodpovieme, ak nás budete kontaktovať na e-maile na: eshop@alcyone.sk.

2. REKLAMÁCIA

Aj keď je percento reklamácii minimálne, je dobré vedieť, že prípadné nedostatky vyriešime bezodkladne a k vašej spokojnosti. Je v našom záujme všetko vyriešiť čo najrýchlejšie.

OTÁZKY

V prvom kroku overte, či je produkt v záručnej lehote a či bol zakúpeny na našom e-shope. Podľa zákona je záručná lehota 24 mesiacov, ale ako sme už spomínali, nezodpovedáme za chyby zodpovedajúce miere používania alebo opotrebeniu.V prípade, že sa rozhodnete tovar reklamovať, informujte nás najskôr na eshop@alcyone.sk a do predmetu správy napíšte “reklamácia”. Po odsúhlasení je nutné produkt zaslať na adresu Alcyone.sk, Scherera 12, 921 01  Piešťany, Slovensko spolu s vyplneným reklamačným formulárom, ktorý nájdete TU.  POZOR: Neposielajte balík na dobierku.

V prípade, že vyplňate formulár, nezabudnite uviesť, v čom vidíte chybu tovaru, alebo ako sa chyba prejavuje, prípadne požiadavku na spôsob vybavenia. O priebehu reklamácie, najmä o jej prijatí, vybavení či zamietnutí, vás budeme písomne informovať prostredníctvom uvedeného e-mailu vo formulári. Môžeme sa s vami spojiť aj telefonicky. O reklamácii rozhodneme bezodkladne – vybavenie reklamácie vrátane odstránenia chyby nebude trvať dlhšie než 30 dní. V opačnom prípade ste oprávnení odstúpiť od kúpnej zmluvy. Pre dodržanie uvedenej lehoty je nevyhnutné, aby ste poskytli potrebnú súčinnosť. 

V prípade chyby tovaru sa spoločne môžeme dohodnúť na výmene tovaru. Ďalej ste oprávnení požadovať odstránenie chyby prostredníctvom náhradného dodania alebo opravy.

Pokiaľ by také odstránenie chyby bolo pre nás nemožné alebo neprimerané, ste oprávnení požadovať zľavu z kúpnej ceny. V takom prípade si tovar ponecháte a my vám vrátime časť kúpnej ceny. A pokiaľ ide zároveň o významnú chybu, môžete aj odstúpiť od kúpnej zmluvy. V takom prípade nám tovar zašlite späť a my vám uhradíme celú zaplatenú kúpnu cenu.

Zodpovedáme za chyby, ktoré má tovar pri dodaní a ktoré sa na ňom v priebehu nasledujúcich 24 mesiacov prejavia. Nenesieme však zodpovednosť za novovzniknuté chyby, najmä ak vznikli nevhodným používaním. V prípade tovaru s vyznačenou lehotou použiteľnosti zodpovedáme aj za to, že daný tovar bude v tom čase spôsobilý na použitie.

Obrázky tovaru v našom internetovom obchode majú ilustratívny charakter a nepredstavujú záväzné zobrazenie vlastností tovaru.

error: Alert: Chránený obsah.